Aktuality

25.07.2017

Informace o mzdách jsou zbraní v rukou firem

V situaci, kdy firmy bojují o jakékoliv zaměstnance, je třeba mít kvalitní informace o výdělcích na okolním trhu práce. Kde je ovšem získat? Více v komentáři odborníka na odměňování Radka Svobody.

Více

21.07.2017

Návrat pracovních činností do škol. Co by se v nich žáci měli učit?

Více odborných předmětů a návrat pracovní výuky. Podle odborníků je to jeden z receptů, jak na základních školách zvýšit zájem o technické obory. Jak by ale tento předmět měl vypadat?

Více

19.07.2017

Na kterých školách studuje nejvíce cizinců. Nové srovnání

Nejvíce zahraničních studentů na světě má relativně malá American University of Sharjah ve Spojených arabských emirátech. Z českých vysokých škol se do „top 200“ nedostala žádná.

Více

18.07.2017

Na trh práce přichází "Generace Z". Jak se na ni připravit

Mladí lidé, kteří se narodili v polovině devadesátých let nebo později, začínají postupně nastupovat do svého prvního zaměstnání. Tato skupina se přitom podle psychologů v mnohém výrazně liší od starších zaměstnanců.

Více

17.07.2017

Ve kterých odvětvích pracují ženy nejčastěji. Srovnání východní Evropy se světem

Nejvíce žen pracuje ve světě v sektoru zemědělství, lesnictví a rybářství. V roce 2017 jich tu působilo 30,5 procenta. Ukazuje to červnová analýza Mezinárodní organizace práce.

Více

14.07.2017

Na spokojenost s prací má vliv i vzdělání zaměstnance

Vystudovat vysokou školu se vyplácí nejen kvůli společenskému uznání a vyšší mzdě. Zaměstnanci s titulem jsou také ve své práci spokojenější, upozorňují odborníci z Akademie věd ČR.

Více

13.07.2017

Jak firmy komunikují s uchazeči o práci?

Za nejdůležitější komunikační kanál, který pomáhá českým firmám při náboru, považují zaměstnavatelé pracovní portály. Na první místo je staví 85 procent podniků v ČR. Ukazuje to průzkum HR Monitor.

Více

12.07.2017

Jak zapojit do práce introverty? Ocení hlavně soukromí a dostatek času

Většina typických firemních aktivit, které mají zlepšit pracovní výkon zaměstnanců a zároveň mezi nimi posílit vztahy, míří hlavně na extroverty. Jak dosáhnout toho, aby se v práci cítili dobře i introverti?

Více

10.07.2017

Co vystudovali čerství vysokoškoláci. Přehled Eurostatu

Osm z deseti absolventů, kteří v roce 2015 ukončili v Evropské unii vysoké školy zaměřené na informační a komunikační technologie, byli muži. Ukazuje to aktuální statistika Eurostatu zaměřená na terciární vzdělání.

Více

07.07.2017

Tyto věci zaměstnancům neříkejte. Sedm tipů pro manažery

Motivaci zaměstnanců významně ovlivňuje i to, jaký mají vztah se svým šéfem – zda je pro ně autoritou, zdrojem inspirace a také zda k němu mají důvěru. Která témata by si měl dobrý nadřízený nechat pro sebe?

Více

Napište nám

Naše projekty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Zajišťujeme krajům informace o žácích tamních středních škol

VVPO

Vyvíjíme software, který vám usnadní hodnocení zaměstnanců

Talent management

Odebírejte newsletter
a neunikne vám žádná novinka