Aktuality

08.06.2018

Start-upy i nadnárodní společnosti. Vnitřní nespravedlnost se objevuje všude

Proč jsou důležité spravedlivé mzdy, v čem se liší vnější a vnitřní spravedlnost a která z nich je pro zaměstnance důležitější? Na tyto otázky odpovídá konzultantka podnikového poradenství TREXIMY.

Více

04.06.2018

Pro firmy je rozhodující stav „zítra“ A k tomu potřebují data

Pokud chce být firma úspěšná, tak se musí zbavit „dojmologie a často naivní víry v intuitivní management“ a pracovat s konkrétními čísly. A k tomu potřebuje mít funkční controlling.

Více

17.05.2018

Práce s daty je v HR v současné době nezbytnost

Pokud chce firma zůstat konkurenceschopná, musí pracovat s daty i v oblasti personalistiky. Proč je to tak zásadní, vysvětluje Libor Kývala ze společnosti Continental Automotive Czech Republic.

Více

15.05.2018

Manažeři mají jediný nástroj na vedení lidí. Dobrou komunikaci

Důležité není jen to, co manažeři svým zaměstnancům říkají, ale také způsob, jak to dělají. Proč je správná komunikace důležitá a jaké může mít následky, pokud ji vedení firmy podcení.

Více

09.05.2018

Dobře nastavený HR controlling může firmě ušetřit peníze

Za jakých okolností by měly firmy využívat HR controlling a jaký to pro ně může mít přínos? Na tyto otázky odpovídá Martin Hradský ze společnosti Fatra. Tématu se bude věnovat i na HR Meetingu.

Více

24.04.2018

Co vše obnáší personální controlling? Odpovědi přinese jarní HR Meeting

Víte, jakou roli hraje HR controlling a s jakými údaji by měli manažeři při svém rozhodování pracovat? Nejen tomu se bude věnovat letošní jarní HR Meeting, který TREXIMA pořádá 24. až 25. května v Ostravici.

Více

11.04.2018

Komentář: Jsou peníze jedinou možností, jak stabilizovat zaměstnance?

Většina českých firem se nachází v nezáviděníhodné situaci. Přičemž je ironií, že se jim ekonomicky daří a mohou se dále rozvíjet. To hlavní, co jim však chybí, jsou zaměstnanci. A nejen kvalifikovaní.

Více

29.03.2018

Nezdravá nálada na pracovišti? Jak ji poznat

Kromě mzdy a náplně práce má na motivaci zaměstnanců nemalý vliv i prostředí, ve kterém pracují. Pokud ve firmě panuje nepříjemná nálada a vztahy mezi kolegy jsou na bodu mrazu, pak ani dobrý výdělek často nestačí.

Více

21.03.2018

Jakým větám se raději vyhnout? Pět tipů pro manažery

Pokud mezi lidmi a jejich nadřízenými panuje strach a podezřívavost, může to motivaci pracovníků vážně narušit. Projděte si, co by manažeři raději neměli zaměstnancům říkat.

Více

12.03.2018

Čtyři věci, na které dobří manažeři nezapomínají

V době nedostatku zaměstnanců je třeba, aby se lídři k lidem chovali jako k nejdůležitějšímu prvku ve firmě. Jak udržet nejlepší pracovníky ve firmě a zároveň je motivovat k tomu, aby podávali co nejlepší možný výkon?

Více

Napište nám

Naše projekty

Učíme firmy, jak nabírat, hodnotit a dál rozvíjet zaměstnance

Motivace 8000

Zajišťujeme krajům informace o žácích tamních středních škol

VVPO

Vyvíjíme software, který vám usnadní hodnocení zaměstnanců

Talent management

Odebírejte newsletter
a neunikne vám žádná novinka